13,17.11.2015 SPOTKANIE Z UCZNIAMI KLASY 1 i 3 GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO W GŁOGOWIE W RAMACH PROGRAMU ?MOJA FAZA.NIE! DLA DOPALACZY?

Uczniowie klasy I i III odwiedzili nas w placówce. Oprócz projekcji filmu ?My z poprawczaka 2. Moja faza.?i dyskusji na temat uzależnień od środków psychoaktywnych młodzieży została przedstawiona specyfika funkcjonowania zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich. Gimnazjaliści chętnie zadawali pytania Danielowi i prowadzącej spotkanie nauczycielce. Opuszczali placówkę z przekonaniem, że mimo zasiek, krat w oknach i złych opinii o ?chłopakach z poprawczaka? zasłyszanych w środowisku, dzięki takim spotkaniom można dostrzec wiele pozytywnych postaw wychowanków zakładu poprawczego, zmienić o nich zdanie i dać im szansę na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

W trakcie prelekcji towarzyszyła nam pani Magdalena Skiba z Radia Plus. Rozmowę z uczniami, twórcami filmu i całego programu oraz wychowankami można usłyszeć na antenie Radia Plus w audycji: O tym się mówi.

http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/95931/przestrzegaja_przed_dopalaczami

W spotkaniu uczestniczyli: Marta Kałabuk, Jarosław Komisarek i Daniel