19.10.2016r. KONCERT PROFILAKTYCZNY “ANTYMINA”

Dnia 19 października, we współpracy z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, został zorganizowany koncert profilaktyczny”ANTYMINA”.

“ANTYMINA”  to program profilaktyki uzależnień realizowany w oparciu o spotkania w formie “świadectwa”, na których młodzież dowiaduje się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Wiedza ta jest podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu jest tutaj muzyka RAP oraz animacje multimedialne.

Prowadzący spotkanie Mirek “Kola” Kolczyk jest profesjonalnym muzykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wydaje płyty, zarówno jako solista – Kolah, czy też jako członek różnych zespołów, z którymi współpracuje. Pasją jego życia i potrzebą serca są działania związane z profilaktyką uzależnień, w które jest zaangażowany od lat. Wychowankom opowiedział o swojej niezbyt chlubnej przeszłości : pobycie w więzieniu, bezdomności. Swoim przykładem zaświadczył również , że  można zmienić styl życia, zerwać z przeszłością, założyć rodzinę, być szczęśliwym i realizować swoje marzenia.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy wychowankowie zakładu.