21.12.2016 WIECZÓR KOLĘD

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w przeddzień wyjazdów wychowanków, dnia 21grudnia 2016r. w godzinach popołudniowych na stołówce internatu ZPiSdN odbyło się spotkanie przedświąteczne – Wieczór Kolęd.

Wychowankowie wraz z wychowawcami poszczególnych grup prezentowali przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki. Prezentacja odbyła się w formie konkursu a do śpiewu przyłączali się wszyscy obecni. Pomiędzy kolędami poznawaliśmy polskie tradycje Bożego Narodzenia, które przybliżali uczniowie kl.III- Łukasz i Patryk. Wieczór kolęd zakończył się ogłoszeniem wyników zapowiedzianych wcześniej konkursów, które były związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia:

  • Konkurs na kartkę bożonarodzeniową
  • Konkurs na pieczenie pierników
  • Konkurs na przygotowanie upominków
  • Konkurs na najładniejszą choinkę
  • Konkurs na plakat/ rysunek o polskich tradycjach bożonarodzeniowych

Atrakcją Wieczoru kolęd była prezentacja 3 kolęd na skrzypce w wykonaniu  ucznia kl.II Dawida W. Po zakończonym Wieczorze poszczególne grupy wychowawcze odwiedził święty Mikołaj, który obdarował wychowanków drobnymi upominkami, które podopieczni wzajemnie sobie wcześniej przygotowywali (pierniki, kartka i upominek). Aby dostać prezent należało prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane wcześniej pytanie.

Wieczór wprowadził nas nie tylko w pogodny nastrój ale przede wszystkim przypomniał symbolikę i tradycje Bożego Narodzenia oraz dał poczucie jedności i przyjaźni we wspólnym śpiewie kolęd i obdarowaniu się upominkami.