9.10.2015r. VIII GŁOGOWSKA OLIMPIADA WOLONTARIATU

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w olimpiadzie. Reprezentowaliśmy nasze Gimnazjum nr 6. Pomysłodawcą Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu jest Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.

Pierwszy raz odbyła się w 2007 r. Ubiegłoroczną VII Głogowską Olimpiadę Wolontariatu wygrali wolontariusze Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie i dlatego to właśnie oni przygotowali tegoroczną edycję , która odbyła się w piątek, 9 października. W tym roku olimpiada przybrała formę gry terenowej. W szranki stanęło 10 drużyn, które musiały się zmierzyć z 10 zadaniami rozlokowanymi w punktach na terenie miasta. Wolontariusze walczyli o Przechodni Puchar Prezydenta Miasta Głogowa i możliwość zorganizowania kolejnej edycji olimpiady w roku przyszłym.Tegoroczna olimpiada była nietypowa, bo zazwyczaj olimpiady były organizowane w szkołach czy na jakiejś hali.

Żeby zapobiec monotonii wolontariusze MOK-u wymyślili coś innego.Postanowili zorganizować grę terenową. Drużyny, składające się maksymalnie z 15 osób, musiały zmierzyć się w dziesięciu konkurencjach. Wolontariusz musi być opiekuńczy, dlatego każda drużyna otrzymała po 10 balonów na starcie i otrzymała dodatkowe punkty za każdy balon, który przyniosłaz powrotem.

Było dziesięć przystanków i każda drużyna musiała dotrzeć do każdego punktu oraz wykonać określone zadanie. Pierwszym przystankiem był Park Słowiański i tam każda z drużyn musiała przytulić pięć nieznanych sobie osób i zrobić z nimi zdjęcie. Było to bardzo trudne ponieważ napotkani ludzie krępowali się. Następnie przedstawiciele drużyn mierzyli się z zadaniem ?Księżniczka na wieży?, które polegało na tym, że jeden z zawodników drużyny musiał wbiec na Wieżę Ratuszową, zrobić sobie zdjęcie z księżniczką i zbiec na dół. To zadanie było na czas.Zawodnicy musieli jeszcze m.in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć rymowankę na czas i odpowiedzieć na pytania z wiedzy o Głogowie.

Utrudnieniem podczas wykonywania zadań były balony, które zawodnicy musieli mieć cały czas przy sobie i dbać, żeby nie pękły. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Głogowie wygrała VIII Głogowską Olimpiadę Wolontariatu, będzie więc organizatorem przyszłorocznej IX Olimpiady. Nasza reprezentacja składająca się z Patryka, Kacpra, Karola, Rysia, Bartka i Mariusza znalazła się na II miejscu. Wychowankowie udzieli też wypowiedzi do Radia Elka

Głogów.