CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy w internacie, zarówno wychowawcy, jak i sami wychowankowie czują to doskonale z uwagi na szereg zajęć nawiązujących do tradycji bożonarodzeniowych.

W tym roku nasza uwaga skierowana była na wprowadzenie naszych wychowanków w świat wartości i szacunku dla tradycji. Chłopcy zaangażowani zostali do prac mających na celu przystrojenie rejonów grup wychowawczych oraz wykonanie różnorodnych ozdób świątecznych dla siebie i swoich bliskich oraz na potrzeby akcji charytatywnych organizowanych w naszym mieście. W internacie i w rejonach grup stanęły pięknie przyozdobione choinki, a przy wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób był czas na rozmowy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Pracownicy internatu główną uwagę postawili na zajęcie plastyczne nawiązujące tematyką do Świąt Bożego Narodzenia, które jak zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do prac plastycznych zaangażowaliśmy całe grupy wychowawcze. W tym roku prym wiodły kartki świąteczne i oczywiście bombki, które wykonywane byłe ze wstążek. Chłopcy wykonywali także choinki metodą quillingu, a więc techniką z którą już od dłuższego czasu zapoznajemy naszych podopiecznych. Wszystko zostało zrobione w imponujących liczbach – nasi wychowankowie wykonali bardzo dużą ilość przepięknych kartek, bombek i choinek. W ramach kolejnych zajęć manualnych w internacie chłopcy wykonywali także stroiki świąteczne, które docelowo posłużyły do przystrojenia grupy, bądź jako prezenty dla rodzin wychowanków. Prowadzone prace były bardzo czasochłonne i wymagały dużego skupienia oraz precyzji uczestników. Końcowy efekt zajęć wynagrodził jednak wszystko. Stroiki wyszły bardzo ładnie i chyba nikt z nas nie spodziewał się tak spektakularnego rezultatu końcowego. Przysporzyło to naszym wychowankom wiele dodatkowych pozytywnych emocji i poczucia dumy ze swojej pracy.

Wszystkim wychowankom i wychowawcom zaangażowanym w zajęcia serdecznie gratulujemy. Życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt!