GŁOGOWSKI PIKNIK HISTORYCZNY

Dnia 26 sierpnia 2018 roku wychowawca internatu zorganizował wyjście poza teren Placówki na Głogowski Piknik Historyczny „OBRONA GŁOGOWA”. Impreza zorganizowana została przez Prezydenta Głogowa z okazji 909. Rocznicy obrony Głogowa. W tym dniu organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych atrakcji i każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Wspólne świętowanie rocznicy obrony Głogowa skupiło się przy Ratuszu na rynku starego miasta oraz na zagospodarowanych trenach nadodrzańskich w okolicach Mariny Głogów.
W pobliżu przystani rozstawiona została wioska wojów Bolesława, w której można było przenieść się w przeszłość, tak aby poznać rzemiosło w kilku aspektach. Były także pokazy walk, strzelanie z łuku, stroje z epoki i smakołyki kuchni polskiej. Można było także zobaczyć proces powstawania chleba od ziarna do bochenka.

Wyjście poza tren Placówki miało na celu przede wszystkim zapoznanie z burzliwą historią Głogowa przy jednoczesnym umożliwieniu bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym.