III GŁOGOWSKIE POWSTAŃCZE GRY TERENOWE

W niedzielę 5 sierpnia br. Rynek Starego Miasta w Głogowie zamienił się w Powstańczą Warszawę. Strzały z broni pneumatycznej, rzuty granatami do celu, żołnierze wermachtu utrudniający wykonanie zadania, opatrywanie rannych, „powstańcy” na barykadach, zadania konspiracyjne, odpowiadanie na pytania związane z Powstaniem Warszawskim i wiele innych, to wszystkie atrakcje, które czekały tego dnia na uczestników III GŁOGOWSKICH POWSTAŃCZYCH GIER TERENOWYCH.
Głogów po raz kolejny oddał hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. To była naprawdę udana “powstańcza” niedziela. Oprócz Powstańczych Gier Terenowych organizowana została także zbiórka krwi “Przelej Krew za Bohaterów”.
Powstańcze Gry Terenowe to ogromne przedsięwzięcie. Ogromny teren do zagospodarowania i bardzo dużo rzeczy do przygotowania. Mnóstwo ludzi potrzebnych było zatem do pomocy. Stąd właśnie nasza obecność i uczestnictwo w przygotowaniach do tej niezwykłej historyczno-sportowej imprezy. W związku ze stałą już współpracą internatu naszej Placówki ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów (głównym organizatorem Gier) nasi wychowankowie pod opieką wychowawców internatu pomagali w przygotowaniach całego przedsięwzięcia oraz w jego sprawnym przeprowadzeniu.
Przy okazji tej imprezy wychowankowie mieli także okazję zwiedzić ciekawe miejsca w naszym mieście. Zobaczyliśmy wspólnie Kazamaty, Blok Koszarowy czy Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego. Na zakończenie zmagań terenowych chłopcy mogli zrelaksować się przy tradycyjnej wojskowej grochówce słuchając pieśni powstańczych.
W Głogowie pamięć o Powstaniu Warszawskim jest pielęgnowana i ciągle bardzo żywa. Tym bardziej cieszy fakt, że również nasi wychowankowie mają w tym swój udział.
To był naprawdę wyjątkowy dzień. Nasi podopieczni mieli możliwość wzięcia udziału w tej żywej lekcji historii. W czasie powrotu do Placówki wyrażali swoje zadowolenie z takiej formy spędzenia czasu oraz z możliwości zdobycia w niestandardowy sposób wiedzy historycznej. Wszyscy jednym głosem dopytywali także o kolejne podobne przedsięwzięcia edukacyjne w przyszłości.