Internatowy Turniej w Piłkę Nożną Plażową

W lipcu br. w internacie naszej Placówki zorganizowany został WAKACYJNY INTERNATOWY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ PLAŻOWĄ. Impreza odbyła się w ramach kalendarza systematycznie prowadzonych zajęć o charakterze sportowym, które są bardzo ważnym aspektem pracy internatu i służą propagowaniu aktywności ruchowej jako skutecznej metody aktywizacji i wykorzystania pozytywnej energii oraz rozładowywania napięć emocjonalnych u wychowanków.

W imprezie wzięły udział grupy zakładowe oraz grupa schroniskowa. Turniej przebiegał systemem każdy z każdym wraz z meczami rewanżowymi. Przed rozpoczęciem turnieju, wychowawca, który zorganizował zawody, zapoznał wychowanków z obowiązującymi przepisami oraz wyjaśnił kwestie sporne i niezrozumiałe. Podczas całej imprezy szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo i grę opartą na zasadach fai-play. Wychowankowie przystępując do rywalizacji byli bardzo zdeterminowani, każdy chciał wygrać, a to przełożyło się na atrakcyjność spotkań. Wszystkie mecze rozegrano na wysokim i wyrównanym poziomie, a losy zwycięzcy Turnieju ważyły się do ostatniego meczu.

 

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • 1 miejsce -> grupa I
  • 2 miejsce -> grupa III
  • 3 miejsce -> grupa II

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wychowawca organizator zrealizował założone cele wychowawcze. Wychowankowie wykazali się umiejętnością funkcjonowania i współpracy w grupie. Kontrolowali emocje rosnące w trakcie rywalizacji, nie reagowali wybuchowo i agresywnie. Dodatkowo wiele razy wykazywali się postawą fair-play przyznając się do faulów bądź innych przewinień.

Po zakończeniu imprezy nasi podopieczni deklarowali chęć uczestniczenia w tego typu zawodach w przyszłości i nie ukrywali satysfakcji z takiej formy spędzenia czasu wolnego.