JAK ZOSTAŁEM WSPANIAŁYM OJCEM. SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU ,,BĘDĘ KOCHANYM I KOCHAJĄCYM TATĄ”.

Grzegorz Gryniów to nie tylko kochany i kochający tata. To wspaniały człowiek, mąż szczęśliwej rodziny, który  wiele przeszedł przez życie. Przezwyciężając przeciwności losu postanowił spłacić długi wdzięczności. Wielokrotnie powtarzał, że swoje udane obecnie życie zawdzięcza księdzu Sebastianowi. Nie ukrywa, że we wczesnej młodości popełniał błędy, które zaprowadziły go dwukrotnie do zakładu karnego.

Teraz odwiedza zakłady karne i próbuje sugestywnie tłumaczyć i przestrzegać skazanych przed dalszym pogrążaniem się. W swojej misji pomaga innym w zmaganiach z samym sobą.

Jest bardzo zaangażowany w  swoją pracę, która pozwoliła mu podnieść poziom życia rodziny, o którą zabiega, która stanowi dla niego najważniejszy cel w życiu. Opowiadał o wzajemnym wspieraniu się, o  żonie i bliskich, którzy są ostoją do dalszego życia. Z rodziny czerpie siłę do ciężkiej pracy w prowadzeniu własnej działalności w małej gastronomii.

Zaproszony gość dużo mówił o wspólnym wychowywaniu syna, o troskach i radościach dnia codziennego. Podkreślał wielokrotnie rolę i znaczenie rodziny w życiu każdego człowieka.

Wychowankowie z zainteresowaniem słuchali pana Grzegorza. Było wiele pytań, rozwiano wiele wątpliwości. Liczymy, że gość wstrząsnął umysłami młodych, którzy zboczyli z właściwej  ścieżki i których  życie zaprowadziło do zakładu poprawczego.

Dziękujemy księdzu Sebastianowi za zorganizowanie spotkania i włączenie się do projektu.