KONKURS PLASTYCZNO-HISTORYCZNY ,,ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI” – WIELKA PATRIOTYCZNA GALA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W GŁOGOWIE

W ramach współpracy internatu naszej Placówki ze Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów już po raz kolejny przystąpiliśmy do corocznego konkursu plastyczno-historycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

W internacie przeprowadzony został konkurs wewnętrzny. W konkursie wyłoniono cztery najlepsze prace, które następnie zostały przekazane do konkursy głównego. Podczas wykonywania prac wychowankowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i nie mieli problemów, aby prawidłowo nawiązać swoimi pracami do poruszanej tematyki. Dodatkowo chłopcy wykazali się ciekawością, kreatywnością i oryginalnym wykonaniem prac.

Na główny konkurs zostały zakwalifikowane prace:

  • Dawida N.– 2 prace
  • Krzysztofa Z. – 1 praca
  • Marka K. – 1 praca

Konkurs główny, który w tym roku okazał się rekordowy przyciągnął wielu uczestników – 970 zgłoszonych prac z 35 szkół. W rozstrzygnięciu podsumowującym całą edycję konkursu wyróżnienie otrzymał nasz wychowanek Dawid N., który otrzymał bardzo ciekawe i atrakcyjne nagrody.

Tradycyjnie laureaci konkursu (również i my) zostali zaproszeni na Wielką Patriotyczną Galę, tak aby w pięknej scenerii, w otoczeniu najbliższych, nagrodzić ich za włożoną pracę. W tym roku było bardzo uroczyście i patriotycznie. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie wypełniła się prawie w całości. Na uroczystej gali pojawiło się mnóstwo gości. Władze miasta reprezentowała Pani wice Prezydent Bożena Kowalczykowska. Były także władze IPN na czele z Panią mec. Anną Szeląg Zastępcą Dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji oraz dr Katarzyna Pawlak Weiss Zastępca Dyrektora IPN Oddział Wrocław. Podobnie jak w zeszłym roku na gali obecny był także Kurator Dolnośląski Pan Roman Kowalczyk oraz Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk Grzegorz Wincek, a także wielu innych zacnych gości z Głogowa i okolic.

Cała impreza miała bardzo uroczysty i podniosły charakter.