MECZ W PIŁKĘ NOŻNĄ pomiędzy WYCHOWANKAMI ZAKŁADU POPRAWCZEGO a JUNIORAMI MŁODSZYMI CHROBREGO GŁOGÓW

W połowie października br. na terenach rekreacyjnych naszej Placówki wychowawca internatu zorganizował mecz towarzyski w piłkę nożną. Reprezentacja złożona z wychowanków Zakładu rozegrała mecz z juniorami młodszymi lokalnego klubu piłkarskiego „MZKS Chrobry Głogów”. Było to już kolejne sportowe spotkanie naszych podopiecznych z rówieśnikami, którzy na co dzień są zawodnikami „MZKS Chrobry Głogów”.

Celem zorganizowania tego sportowego spotkania było upowszechnianie wśród wychowanków działań z zakresu promocji sportu, zdrowia i rekreacji poprzez sport, przy jednoczesnym kształtowaniu umiejętności gospodarowania czasem wolnym dla umacniania zdrowia i prawidłowego rozwoju psychofizycznego.

Z uwagi na to, iż nasi wychowankowie na co dzień przebywają w różnych grupach wychowawczych, mecz z juniorami Chrobrego Głogów został poprzedzony kilkoma treningami, które w ramach przygotowań do tej sportowej rywalizacji przeprowadził wychowawca internatu.
Mecz stał na bardzo wysokim sportowym poziomie, czego dowodem może być wynik z pierwszej połowy. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 1:3. Nasi wychowankowie przegrywali zaledwie 1:3 z profesjonalnie kierowanym zespołem Chrobrego Głogów. Impreza zgromadziła na terenach rekreacyjno-sportowych sporą grupę kibiców. W trakcie meczu wychowankowie grupy I, II i VI bardzo zaangażowali się w kulturalny doping. Po meczu zawodnicy obu zespołów podziękowali sobie za wspólną rywalizację opartą na zasadach fair-play, a podopieczni naszej Placówki otrzymali od młodych adeptów Chrobrego Głogów pamiątkowe gadżety reklamowe.

Postawiony przez organizatora cel wychowawczy tj. budowanie pozytywnych relacji ze środowiskiem lokalnym został osiągnięty. Cała impreza przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Dzięki meczom towarzyskim podopieczni naszej Placówki zdobywają cenne doświadczenia praktyczne z dziedziny piłki nożnej, a także mają okazję aktywnie uczestniczyć w kontaktach ze swoimi rówieśnikami ze środowiska zewnętrznego.