Na zaproszenie członków Klubu Osób Niepełnosprawnych ?Tęczowe Motyle?

20.06. 2015r. Turystycznie

Na zaproszenie członków Klubu Osób Niepełnosprawnych ?Tęczowe Motyle? wzięliśmy udział w rajdzie po Wzgórzach Dalkowskich. Razem z nami był nasz pies Baster, który stał się maskotką rajdu. Autobusem pojechaliśmy do Gaworzyc, a następnie maszerowaliśmy na Górę św. Anny. Wychowankowie pomagali przemieszczać się osobom na wózkach. Mieliśmy okazję podziwiać piękno przyrody, pobyć z naszymi przyjaciółmi. Dzień był deszczowy, ale na czas marszu wyszło słońce i sucho dotarliśmy do końca rajdu. Wsiedliśmy w autokary i pojechaliśmy na wspólny poczęstunek do pałacyku w Gaworzycach. Tam odbyło się podsumowanie rajdu oraz prezentacja zdjęć autorstwa p. Wojciecha Kowalskiego, miłośnika Wzgórz Dalkowskich, który był również naszym przewodnikiem podczas wspólnej wędrówki.

W rajdzie udział wzięli też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz członkowie Stowarzyszenia na rzecz Dzieci i Młodzieży z Porażeniem Mózgowym i Zespołem Downa “Dajmy Dzieciom Nadzieję”.

Nad organizacją imprezy czuwali i swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz Powiatu Głogowskiego. Z naszej placówki w rajdzie udział wzięło 4 wychowanków