POLSKIE TRADYCJE BOŻEGO NARODZENIA W POPRAWCZAKU

      

        W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dnia 20 grudnia 2018r. w szkole odbyło się spotkanie przedświąteczne. Tematyką były polskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia, które przybliżyli montażem słowno- muzycznym uczniowie klasy III gimnazjum.

Wychowankowie wraz z wychowawcami poszczególnych klas prezentowali przygotowane wcześniej kolędy i pastorałki. Prezentacja odbyła się w formie konkursu a do śpiewu przyłączali się wszyscy obecni. Pomiędzy kolędami poznawaliśmy bogate polskie tradycje i symbolikę Bożego Narodzenia. W godzinach porannych w ramach konkursu „Najładniejsza dekoracja z choinką” trzyosobowa komisja oceniła także dekoracje świąteczne sal lekcyjnych.

Nagrodami w konkursach były przygotowane przez wychowanków wypieki i desery, którymi obdarowana została każda klasa.  Spotkanie wprowadziło nas nie tylko w pogodny nastrój, ale przede wszystkim przypomniało symbolikę i polskie tradycje Bożego Narodzenia oraz dało poczucie jedności i przyjaźni we wspólnym śpiewie kolęd.

Z tematyką Świąt związany był także konkurs organizowany przez SdN w Gackach „Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” , w którym uczeń gimnazjum Krzysztof Z. zdobył III miejsce a także udział ZPiSdN w Głogowie i odpowiedź na zaproszenie Ministerstwa Sprawiedliwości do wykonania przez wychowanków kartek świątecznych. Wysłaliśmy 18 kartek świątecznych.