,,POŻEGNANIE LATA” – WYCIECZKA DO PARKU POŁUDNIOWEGO W GŁOGOWIE

20.09.2017r. uczniowie klasy VII  byli  na wycieczce w Parku Południowym w Głogowie.

Corocznie od 10 lat  wychodzą w tym czasie poza obiekt zakładu, aby oglądać zmiany w przyrodzie, jakie dają się zauważyć w wyniku ustępującego lata i nadchodzącej jesieni. Przynoszą swoje obserwacje do szkoły i konfrontują z literaturą. Owocem tych porównań jest gazetka szkolna ,,Jesień w literaturze”.

Ale to nie wszystko. Uczniowie zaopatrzeni w worki do zbierania śmieci i rękawiczki chodzą po ścieżkach i alejkach parkowych i zbierają wszystko to, co nie powinno się tam znaleźć, co lekkomyślni spacerowicze  beztrosko porzucają, zamiast umieścić w parkowych koszach.

Chwila relaksu na łonie natury powoduje, że chłopcy czują się rozluźnieni, swobodni, jednocześnie trochę skrępowani życiem toczącym się poza zakładem. Widzą wokół siebie ludzi wracających z zakupów z pobliskiego sklepu, młodzież idącą  ze szkoły, uczennice wykonujące różne ćwiczenia fizyczne, biegające wśród drzewostanu parkowego  pod opieką nauczycielki.

Przechodzą przez mostek na strumyku i patrzą na kolorowe kaczki, rozbiegające się krzykliwie.

Wyjście poza teren zakładu to również sprawdzian dobrego zachowania, umiejętności znalezienia się w różnych sytuacjach, jakie mogą napotkać w czasie wycieczki.

O konieczności organizowania wycieczek nie trzeba nikogo przekonywać, ani nikogo namawiać do uczestnictwa. Po powrocie do zakładu uczniowie pytali już o  termin i miejsce następnego wyjścia.