PRZEDŚWIĄTECZNE DZIAŁANIA WOLONTARIUSZY

Okres przedświąteczny to czas pomocy chorym i potrzebującym. Również nasi wolontariusze wspierali działania i akcje charytatywne. Uczestniczyli oni w Wiosennym Maratonie Zumby, w wyjściu do Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego oraz brali udział w przygotowaniu sali, stołów i obsłudze zaproszonych osób podczas Śniadania Wielkanocnego organizowanego w dniu 29 marca przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w auli przy Parafii św. Klemensa dla osób bezdomnych i samotnych.

Już kilka tygodni wcześniej przygotowywane były prace na Kiermasz Świąteczny. W przygotowanie ozdób, które były przez nas sprzedawane na kiermaszu włączyli się wychowankowie i pracownicy.

W dniu 24 marca w Szkole Podstawowej nr 11 w Głogowie odbył się Wiosenny  Maraton  Zumby połączony
z Kiermaszem. Akcja charytatywna organizowana była m.in. przez Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Były ciasta, wyroby rękodzielnicze, z których wiele nawiązywało do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Podczas imprezy wychowankowie – wolontariusze pomagali również w organizacji stoisk  wystawienniczych oraz w montowaniu sceny.

Nie tylko kiermasz był punktem akcji charytatywnej, ale również Maraton Zumby, gdzie nasi wolontariusze mogli spróbować swoich sił na parkiecie. W sali gimnastycznej pod okiem instruktorów przez kilka godzin,
z uśmiechami na twarzach, tańczono. Dynamiczna zachęta do wsparcia młodej głogowianki dała wspaniały efekt. Uczestnicy nie zawiedli, z chęcią wrzucali kolejne „złotówki” do puszek wolontariuszy.  Udało się zebrać 3156,64 złotych.

Natomiast dnia 28  marca przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wychowankowie złożyli wizytę w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych  składali osobom chorym życzenia świąteczne oraz wręczali kartki wykonane własnoręcznie.