RODZINNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Już po raz siódmy, w tym roku wspólnie z Głogowskim Stowarzyszeniem „ Otwarte Drzwi”, braliśmy udział w  przygotowaniach i współorganizacji Rodzinnego  Kiermaszu Świątecznego, który odbył się dnia 16 grudnia 2017r. na Targowisku Miejskim os. Kopernik w Głogowie. Dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz Dominiki(l.12)  i Alicji ( l.5) Wyrwińskich ( siostry  z genetyczną chorobą zaniku mięśni) oraz Adama Papuszki ( l.2) oraz  Weroniki Kubiś ( l.8) podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Od kilku tygodni wychowankowie przygotowywali się do kiermaszu – pod kierunkiem opiekunów :  pedagoga – terapeuty, nauczycieli w warsztatach szkolnych i wychowawcy wykonywali różnorodne ozdoby świąteczne – drewniane Mikołaje, choinki, bałwanki i  dzwonki, aniołki z gipsu, bombki metodą decoupagu, kartki świąteczne metodą quillingu i wiele innych.  Powstałe ozdoby  były piękne i różnorodne, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Głogowa. Zebraliśmy kwotę   1184 zł, która została przekazana na rzecz chorych dzieci.

W akcji charytatywnej uczestniczyli wychowankowie wolontariusze – Dominik, dwóch Mateuszów oraz Sebastian – pomagali przy organizacji kiermaszu i zachęcali do kupna ozdób świątecznych. Chłopcy przebywali na kiermaszu pod opieką pracowników zakładu – wychowawcy i psychologa oraz dwóch stażystek, które aktywnie włączyły się do działań wolontariatu w naszej placówce.