Spotkanie przedświąteczne pt.” Polskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia”

  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w przed wyjazdami wychowanków na Święta, dnia 20grudnia 2019r. w godzinach przedpołudniowych w szkole odbyło się spotkanie przedświąteczne, którego głównym tematem były polskie tradycje Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania śpiewaliśmy wspólnie kolędy oraz prezentowane były przez uczniów klasy VIII polskie tradycje i symbolika Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec skosztowaliśmy przygotowanych przez wychowanków tradycyjnych potraw- piernika i kompotu z suszonych owoców.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy i kierownik warsztatów złożyli wszystkim życzenia z okazji Świąt. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą dekorację szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła sala matematyki, którą w większości własnoręcznie wykonanymi ozdobami upiększyli uczniowie klasy VIIIa. Miejsce drugie równorzędnie przypadło pracowniom języka polskiego i przyrodniczej.

Wychowankowie wszystkich klas szkoły podstawowej i branżowej uczestniczyli w tygodniu w zajęciach kulinarnych podczas których wypiekali i dekorowali pierniczki.

Spotkanie przebiegło w radosnej i miłej atmosferze, wspólnie przypomnieliśmy sobie symbolikę i polskie tradycje Bożego Narodzenia mając poczucie jedności i przyjaźni.