ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RODZINNY ?GWIAZDOR DLA ANITKI?

Tegoroczny kiermasz charytatywny Radia Plus Głogów organizowany był z myślą o półtorarocznej Anitce. Dziewczynka urodziła się z poważną wadą przełyku. Każdy kto pojawił się na tej imprezie mógł wesprzeć leczenie i rehabilitację dziecka. Już po raz piąty uczestniczyliśmy w organizacji kiermaszu jako partnerzy, ściśle współpracując z Radiem Plus Głogów i Stowarzyszeniem ?Otwarte Drzwi?. Przez cały grudzień wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, które sprzedawaliśmy na kiermaszu. W pracę zaangażowani byli zarówno wychowankowie jak pracownicy. Powstałe ozdoby były naprawdę piękne. Zebraliśmy do puszek kwotę 2030 zł. Dodatkowo bombka wykonana przez Damiana, uczestnicząca w aukcji, sprzedana została za 50 zł. Wcześniej też wychowankowie w ramach działań wolontariatu pozyskali kwotę 600 zł., którą przekazali na konto Anitki.

W dniu 19 grudnia od godz. 8.00 byliśmy już na placu targowym przy ul. Saturna. W wyjściu uczestniczyło sześciu wychowanków, trzech opiekunów oraz p. Piotr (kierowca). Dużą niespodziankę sprawił nam wszystkim Mateusz ? były wychowanek( wolontariusz), który przyjechał ?z wolności?, aby wesprzeć nas w akcji. Jak zwykle wychowankowie byli odpowiedzialni za przywiezienie sceny, stołów i innych akcesoriów potrzebnych do prawidłowego przebiegu imprezy. Ustawili też na scenie efektowne choinki, które zostały wykonane wcześniej na warsztatach szkolnych. Oprócz sprzedaży ozdób, byli odpowiedzialni za pieczenie pierników na stoisku ?Wesoły Piernik?, oraz catering. Zamiennie wychowankowie pełnili też rolę Mikołaja.
W kiermaszu udział wzięli również pracownicy oraz dyrektor naszej placówki wraz rodzinami. Obecny był też nasz pies Baster, który stanowił atrakcję, szczególnie dla dzieci. Obsługę fotograficzną zapewnił p. Edward Szymankiewicz.