ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH!

Święta Bożego Narodzenia są już za nami. Przyszedł zatem czas podsumowania tego, co działo się w Internacie w tym okresie.

W tym roku nasza uwaga skierowana była na wprowadzenie naszych wychowanków w świat wartości i szacunku dla tradycji. Chłopcy zaangażowani zostali do prac mających na celu przystrojenie rejonów grup wychowawczych oraz wykonanie różnorodnych ozdób świątecznych dla siebie i swoich bliskich oraz na potrzeby akcji charytatywnych organizowanych w naszym mieście dla chorych dzieci z Głogowa. W stołówce internatu i w rejonach grup stanęły pięknie przyozdobione choinki, a przy wspólnym wykonywaniu świątecznych ozdób był czas na rozmowy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

Pracownicy internatu główną uwagę postawili na zajęcie plastyczne nawiązujące tematyką do Świąt Bożego Narodzenia, którymi najbardziej zainteresowani są nasi podopieczni. Zajęcia te rozpoczęły się de facto już z początkiem listopada. Wychowankowie od tego momentu zaczęli przygotowywać materiały będące półproduktami służącymi do wykonania finalnych prac podczas grudniowych plastycznych zajęć tematycznych.

Przeprowadziliśmy szereg zajęć plastycznych, oczywiście związanych z tematyką bożonarodzeniową. Nasi wychowankowie wykonywali liczne prace manualne z przeznaczeniem na indywidualne prezenty dla najbliższych. Wykonali także mnóstwo podarunków na kiermasze charytatywne. Wykonane przez chłopców prace świąteczne cieszyły się  bardzo dużym  zainteresowaniem na kiermaszu, co w rezultacie pozwoliło nam uzbierać pokaźną kwotę dla chorych dzieci. Przysporzyło to naszym wychowankom wiele dodatkowych pozytywnych emocji i poczucia dumy ze swojej pracy.

W tym roku prym wiodły kartki świąteczne i oczywiście bombki, które wykonywane byłe ze wstążek oraz metodą quillingu lub dequpagu, a więc technikami z którymi już od dłuższego czasu zapoznajemy naszych podopiecznych. Wszystko zostało zrobione w imponujących liczbach – nasi wychowankowie wykonali ok. 50 kartek i tyle samo bombek. Zajęcia cieszyły się jak zawsze bardzo dużym zainteresowaniem. Do prac plastycznych zaangażowaliśmy całe grupy wychowawcze. Każdy wychowanek wykonał też oczywiście prezent dla bliskiej sobie osoby.

Ważną kwestią, którą należy podkreślić jest także to, iż wychowanek grupy 6 zajął 3 miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”, którą wykonał metodą quillingu właśnie podczas jednych z prowadzonych zajęć tematycznych w internacie. Konkurs zorganizowało Schronisko dla Nieletnich w Gackach. Laureatowi konkursu serdecznie gratulujemy!