WYCIECZKA DO POZNANIA NA TARGI MOTORYZACYJNE „RETRO MOTOR SHOW 2018”

W ramach działań internatu w zakresie dbania o wszechstronny rozwój osobowy wychowanków zorganizowaliśmy wycieczkę edukacyjną do Poznania. Okazją do wyjazdu była odbywająca się tam impreza motoryzacyjna RETRO MOTOR SHOW 2018. Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy wychowanków z zakresu motoryzacji i jej historii, czyli z tematyki, która jest im bardzo bliska.

 

W ramach pracy internatu dbamy o rozbudzenie naturalnej ciekawości poznawczej u wychowanków i pogłębienie wiedzy naszych podopiecznych. Staramy się o to, aby chłopcy sami zainteresowani byli dalszym pogłębianiem zdobytych u nas wiadomości i dalszym eksplorowaniem wiedzy o otaczającym nas świecie. Wyjazd do Poznania był do tego doskonałą okazją. Wśród prezentowanych eksponatów wychowankowie mogli podziwiać najpiękniejsze egzemplarze motoryzacji XX wieku. Zobaczyliśmy piękne rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie, a nawet czołgi i pojazdy wojskowe. Podczas pobytu na RETRO MOTOR SHOW chłopcy mieli możliwość oglądać zabytkowe pojazdy z całego świata, spotkać ciekawych ludzi, od których uzyskiwali cenne informacje, niedostępne nigdzie indziej. Mieli także okazję poznać metody renowacji klasyków prezentowane w strefie Akademii Renowacji. Retro Motor Show to także żywa lekcja historii, dlatego też obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, zaistniały na Targach pod postacią bogatej strefy militarnej z pojazdami epoki minionego stulecia.

 

Wyjazd do Poznania był także doskonałą okazją na umożliwienie wychowankom bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Wyjście poza teren placówki jak zawsze było sprawdzianem dobrego zachowania i umiejętności odnalezienia się w nowych nieznanych sytuacjach. Wychowankowie sami uzyskali niezbędne informacje w biurze Targów i na tej podstawie wybrali ścieżkę, którą zwiedzali poszczególne hale wystawowe, a na koniec sami zamówili posiłek w barze. Takie proste z pozoru sytuacje służą rozwijaniu kompetencji społecznych u naszych podopiecznych i mamy nadzieję, że przydadzą się im w przyszłości.