WAKACYJNY INTERNATOWY TURNIEJ SPORTOWY – ZAWODY CROSSFIT 2020.

W lipcu br. w internacie naszej Placówki zorganizowany został WAKACYJNY INTERNATOWY TURNIEJ  SPORTOWY – ZAWODY CROSSFIT 2020. Impreza odbyła się w ramach kalendarza prowadzonych przez nas systematycznie zajęć o charakterze sportowym. Wiedząc, iż dbając o prawidłowy rozwój psychofizyczny naszych podopiecznych musimy zapewnić im możliwość aktywnego spędzenia czasu na zajęciach sportowych, wychowawcy internatu postanowili wdrożyć nowy rodzaj zawodów wspierających ogólny rozwój wychowanków, a okres wakacyjny był do tego idealnym momentem.

Crossfit buduje i rozwija wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i koordynację. Łączy w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), gimnastyki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) oraz sportów wytrzymałościowych. Podczas zawodów wychowankowie mieli okazję konkurować na ściśle określonych zasadach i co ważne podczas tego typu zawodów najbardziej istotny nie jest wiek ani ogólna fizyczność poszczególnych wychowanków, ale umiejętność pokonywania trudności i wytrwałość w dążeniu do celu. Właśnie wyrabianie nawyku pokonywania trudności i własnych słabości pomimo przeszkód napotykanych w trakcie zawodów, jak również wyrabianie nawyku przestrzegania obowiązującego regulaminu (tutaj regulaminu zawodów), były podstawowymi celami założonymi przez organizatorów.

Całe zawody przebiegły w zdrowej sportowej atmosferze. Wszyscy bawili się znakomicie. Wychowankowie w prawidłowy sposób kontrolowali emocje rosnące w trakcie rywalizacji, nie reagowali wybuchowo i agresywnie. Dodatkowo wiele razy wykazywali się postawą fair-play, a tuż po zakończeniu imprezy deklarowali chęć uczestniczenia w tego typu zawodach w przyszłości i nie ukrywali satysfakcji z takiej formy spędzenia czasu wolnego.