WIGILIA DLA BEZDOMNYCH. WYCIECZKA DO KLASZTORU OJCÓW REDEMPTORYSTÓW W GŁOGOWIE.

Od czterech  lat uczestniczymy w przygotowaniu i organizacji wigilii dla bezdomnych.

Pomagamy pracownikom i wolontariuszom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie, który zaprasza  do wspólnego stołu bezdomnych, ubogich i potrzebujących. Przecież wigilia to dzień, w którym nikt nie powinien być sam.

W przygotowaniu i organizacji uroczystości brali udział  wolontariusze, wśród których był  Patryk – wychowanek ZPiSdN w Głogowie  wraz z wychowawczynią. Pomoc okazała się  niezwykle użyteczna, ponieważ  w tym szczególnym dniu na wieczerzę wigilijną do auli Parafii św. Klemensa przybyło około 150 osób. Wśród żeńskiej załogi chłopiec wykonywał  konieczne ,,męskie” prace. Zostaliśmy zauważeni i docenieni a wychowanek został obdarowany świątecznym prezentem, który zawiózł do rodziny, gdzie spędzał święta Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim. Było słowo księdza, życzenia przedstawicieli władz miasta i łamanie się opłatkiem. Były tradycyjne potrawy wigilijne i  śpiewanie kolęd.

Cieszy nas, że mogliśmy przyczynić się do nastroju chwili, że przynajmniej to jedno  grudniowe popołudnie było dla niektórych inne, niż wszystkie pozostałe w roku. Zebrani jednoczyli się, widząc dookoła życzliwych ludzi. To również moment w życiu wychowanka, kiedy myślami wybiegał w czasy dzieciństwa i układał postanowienia oraz zastanawiał się nad sensem dotychczasowej egzystencji. To również alternatywa spędzenia wigilii we wspólnocie, na zgromadzeniach organizowanych we wszystkich miastach w kraju.