WYCIECZKA EDUKACYJNA DO POZNANIA NA TARGI MOTORYZACYJNE „RETRO MOTOR SHOW 2019”

W ramach pracy internatu w zakresie dbania o wszechstronny rozwój osobowy wychowanków w październiku br. zorganizowaliśmy wycieczkę edukacyjną do Poznania. Okazją do wyjazdu była odbywająca się tam cykliczna bardzo ciekawa impreza motoryzacyjna tj. Targi Pojazdów Zabytkowych – RETRO MOTOR SHOW.

Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy wychowanków z zakresu motoryzacji i jej historii, czyli z tematyki, która jest im bardzo bliska. Wyjazd do Poznania był doskonałą okazją do rozbudzenia naturalnej ciekawości poznawczej u wychowanków i pogłębienia wiedzy naszych podopiecznych.

Podczas pobytu na Retro Motor Show wychowankowie mieli możliwość obejrzeć przepięknie odrestaurowane zabytkowe pojazdy z całego świata. Mogli także spotkać ciekawych ludzi, prawdziwych pasjonatów motoryzacji, od których uzyskali wiele cennych informacji, a w strefie Akademii Renowacji mieli okazję poznać metody renowacji klasyków. Wśród prezentowanych eksponatów wychowankowie mogli podziwiać rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie, a nawet czołgi i pojazdy wojskowe.

Wyjazd do Poznania był doskonałą okazją na umożliwienie wychowankom bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Wyjście poza teren placówki jak zawsze było sprawdzianem dobrego zachowania i umiejętności odnalezienia się w nowych nieznanych sytuacjach, który chłopcy zdali celująco.