WYCIECZKA ROWEROWA

W ramach zajęć tematycznych i rekreacyjnych w internacie naszej Placówki organizowane są cykliczne imprezy sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Stałym elementem życia internatu stały się także wycieczki rowerowe organizowane przez wychowawcę.
W ostatnich dniach lipca br. wychowankowie wraz z opiekunem wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem pokonali dystans ponad 24 km, a ich trasa przedstawiała się następująco:
•    Zakład – Górków – Szczyglice – Krzepów – Zabornia – Borków – Widziszów – powrót do Zakładu.

Celem wycieczki jak zawsze było zapoznanie wychowanków ze środowiskiem przyrodniczym i geograficznym okolic Głogowa przy jednoczesnym propagowaniu aktywności ruchowej. Rekreacja na świeżym powietrzu sprzyja podniesieniu sprawności fizycznej naszych podopiecznych, a wychowawca tak przygotował trasę, aby była urozmaicona i ciekawa. Trasa wycieczki pokrywała się częściowo z wyznaczonym w terenie niebieskim szlakiem rowerowym i obejmowała pagórkowate tereny okolic Górkowa (trasa toru motocrossowego) oraz tereny nadodrzańskie. Chłopcy oprócz wysiłku fizycznego mieli także okazję zobaczyć ciekawe miejsca. Wjechaliśmy m.in. na Górę Bismarcka – Górkę Głogowską, której okolica z Wieżą Bismarcka była kiedyś miejscem rekreacji dla mieszkańców Głogowa. Górka wznosi się na wysokość niemalże 170 m.n.p.m. Obecnie w miejscu gdzie wznosiła się Wieża można dostrzec jedynie pozostałości stanowiące fundament oraz rozrzucone w pobliżu nieliczne granitowe elementy pomnika. Teren Górki Głogowskiej doskonale nadaje się na wyprawy rowerowe lub piesze wycieczki stąd i nasza obecność w tym rejonie. Wychowankowie podczas wycieczki mieli także okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Zachowanie wychowanków w czasie całego wyjazdu było bardzo dobre. Wszyscy wykonywali wszelkie polecenia, w prawidłowy sposób poruszali się po drodze, bawili się znakomicie i bezpiecznie wrócili do Zakładu.