WYCIECZKA ROWEROWA połączona z działaniem w ramach AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

W ramach kontynuacji cyklicznych imprez sportowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków, wychowawca internatu w ramach zajęć tematycznych i rekreacyjnych zorganizował kolejną już w tym roku wycieczkę rowerową. Tym razem 12 września br. wychowankowie pod opieką wychowawcy internatu wybrali się na wycieczkę liczącą 18 km, której trasa obejmowała:
• Zakład – Grodziec Mały – Rapocin – brzeg Odry – powrót do Zakładu.

Jak zawsze w przypadku wycieczek rowerowych organizowanych w ramach pracy internatu celem wyjazdu było zapoznanie wychowanków ze środowiskiem przyrodniczym i geograficznym okolic Głogowa przy jednoczesnym propagowaniu wśród naszych podopiecznych aktywności ruchowej.
Tym razem mieliśmy jeszcze jeden cel wycieczki – W ramach Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie Świata – Polska pod hasłem AKCJA SEGREGACJA ! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”, do której przystąpił także internat naszej Placówki, zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową nastawioną również na wzmocnienie u wychowanków poczucia troski o przyrodę i swoje otoczenie oraz na promocję segregacji odpadów i jej zasad.
Trasa jak zawsze była urozmaicona, ciekawa i obejmowała okolice Grodźca Małego, Rapocina i terenów nadodrzańskich. Chłopcy oprócz wysiłku fizycznego jak zawsze mieli także okazję zobaczyć ciekawe miejsca. Tym razem były to ruiny Kościoła św. Wawrzyńca w Rapocinie, który został wybudowany w stylu gotyckim na przełomie XIV i XV wieku i służył parafianom do końca lat 90. XX wieku. Podczas naszego przejazdu mieliśmy kilka przerw, które wykorzystaliśmy do uprzątnięcia zalegających śmieci na odwiedzanych przez nas terenach – Pamiętaliśmy przy tym oczywiście o odpowiedniej segregacji odpadów. Podczas wycieczki wychowankowie mieli także okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się rowerami po drogach publicznych.

Zachowanie wychowanków w czasie całego wyjazdu było bardzo dobre.
Wszyscy w prawidłowy sposób poruszali się po drodze i po wyjeździe bezpiecznie wrócili do Zakładu.