WYCIECZKA ROWEROWA w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Roweru

W ramach kontynuacji cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków, wychowawca internatu zorganizował kolejną już w tym roku wycieczkę rowerową.

Jak zawsze w przypadku wycieczek rowerowych organizowanych w ramach pracy internatu celem wyjazdu było zapoznanie wychowanków ze środowiskiem przyrodniczym i geograficznym okolic Głogowa przy jednoczesnym propagowaniu wśród naszych podopiecznych aktywności ruchowej. Tym razem mieliśmy jeszcze jeden cel – Termin wycieczki nie był bowiem przypadkowy.  Wychowankowie pod opieką wychowawcy internatu wybrali się na wycieczkę 24 października br., a więc w dniu, w którym obchodzone było Międzynarodowe Święto Roweru. Wycieczka nastawiona była na pokazanie chłopcom, że rower to wspaniały sposób na podniesienie sprawności fizycznej i na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego. Chłopcy po raz kolejny mogli przekonać się, że rower to wspaniały środek transportu. Wystarczy na niego wsiąść i jechać przed siebie – nie musimy martwić się paliwem czy korkami. Warto ten dzień – dzień roweru –  świętować jak najczęściej, bo jazda na rowerze to dobry sposób na dobre zdrowie i samopoczucie.

Podczas wycieczki wychowankowie mieli także okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się rowerami po drogach publicznych. Zachowanie naszych podopiecznych w czasie całego wyjazdu było bardzo dobre. Wszyscy w prawidłowy sposób poruszali się po drodze i po wyjeździe bezpiecznie wrócili do Zakładu.