WYJŚCIE DO KINA NA FILM pt. „303. Bitwa o Anglię”

W dniu 22 sierpnia 2018 roku wychowankowie naszej placówki pod opieką wychowawcy internatu uczestniczyli w wycieczce do kina Cinema w Głogowie na projekcję filmu pt. „303. Bitwa o Anglię”. Film przedstawia niesamowitą historię legendarnych polskich pilotów z Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki, którzy mimo niechęci i nieufności dowództwa RAFu okazali się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię w 1940 roku. Film opowiada o walecznej jednostce polskich pilotów, którzy przyczynili się do zwycięstwa sił lotniczych Wielkiej Brytanii nad Luftwaffe podczas II wojny światowej. Dziś Brytyjczycy przyznają, że bez udziału Polaków prawdopodobnie przegraliby najważniejsze starcie z Niemcami. Dywizjon składający się polskich lotników i Czecha zestrzelił w trakcie walk ponad 120 niemieckich samolotów.
Celem poznawczym tak zorganizowanego wyjścia poza naszą Placówkę było zapoznanie wychowanków z podstawowymi informacjami na temat II wojny światowej i rozwijanie u nich zainteresowań historią Polski. Przy okazji wyjścia do kina realizowane były także założenia budowania pozytywnej atmosfery wychowawczej wśród wychowanków.
Wychowankowie podczas wycieczki wykazali się wysokim stopniem zdyscyplinowania i zachowywali się nienagannie, a zrealizowany z rozmachem film przypadł im bardzo do gustu.