WYJŚCIE DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W GŁOGOWIE NA UROCZYSTĄ GALĘ „VIVAT POLONIA ! W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ 1918 – 2018”

Piosenka patriotyczna to jeden z fundamentów naszej tożsamości narodowej, nasza pamięć o przeszłości i trudno pominąć jej wychowawcze znaczenie w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Dlatego właśnie realizując działania internatu mające na celu odpowiednie przeżycie przez wychowanków jubileuszowej rocznicy odzyskania niepodległości, w czwartek 8 listopada br. nasi podopieczni wzięli udział w jednym z elementów głogowskich obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Wychowankowie pod opieką wychowawcy internatu mieli możliwość wzięcia udziału w uroczystej gali, zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie jako koncert finałowy Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” pod hasłem „W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ 1918 – 2018, VIVAT POLONIA!. Był to niezwykły koncert muzyczno-poetycki, na którym zaprezentowali się młodzi mieszkańcy naszego miasta.

Ze względu na jubileuszową rocznicę odzyskania niepodległości, organizatorzy całego przedsięwzięcia przeprowadzili XI edycję Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” bez rywalizacji. Koncert zorganizowano z naciskiem na spojrzenie na lata walki o niepodległość, na okres wojenny i długie lata wojny w drodze do Polski niezależnej. Piękno budowania tożsamości narodowej przedstawiali kolejno występujący na scenie wykonawcy. Udało im się stworzyć przepiękne widowisko wypełnione poezją i piosenkami patriotycznymi poprzedzone wspólnym odśpiewaniem hymnu polskiego. Ostatnim punktem imprezy było wspólne spożycie tortu w barwach narodowych.

Nasi wychowankowie mieli okazję zobaczyć burzliwe losy naszego kraju zamknięte we wspomnieniach artystycznych wykonawców prezentujących poszczególne utwory na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Wszyscy uczestnicy wyjścia poza Placówkę wrócili do zakładu bardzo zadowoleni z takiej kulturalnej formy spędzenia czasu wolnego.

Było to już kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w internacie naszej Placówki włączające wychowanków do świętowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.